Nasze atuty

 

NASZE ATUTY TO:

 

1. RÓŻNORODNOŚĆ I JAKOŚĆ NBASZEJ OFERTY :

To, co odróżnia nasz Ośrodek od wielu innych ośrodków wypoczynkowych w Polsce, to różnorodność oraz  jakość naszej oferty. Na prawie 10 hektarach pragniemy zaoferować Państwu bardzo bogatą ofertę „indoor” oraz „outdoor”, w tym między innymi: 3 budynki hotelowo-pensjonatowe, jeden budynek sportowy, stajnię, boiska sportowe, baseny, SPA, siłownię, altany, oczka wodne, stawy rybne, tereny rekreacyjne i parkowe, plac zabaw, ścieżki rekreacyjne, inne. W celu zapoznania się z pełną ofertą zapraszamy do zakładki „OFERTA”. Nasza oferta skierowana jest zarówno do osób preferujących aktywny wypoczynek jak i do osób szukających relaksu i wygody.

Nasi Goście mogą zależnie od własnych upodobań i kondycji fizycznej wybrać z naszego szerokiego spektrum sportowo-rekreacyjnych atrakcji swój własny i dowolny (nie narzucony jednostronnością oferty) sposób na spędzenie wolnego czasu.

Przybywając do naszego Ośrodka nie jesteście Państwo „ograniczeni” i „zniewoleni” ciasnymi i wytyczonymi pomieszczeniami „hotelu w mieście”, gdzie trzeba zwracać szczególną uwagę na innych gości jak i na własne dzieci mogące zawsze wybiec na ruchliwą ulicę.

Gości preferujących spokój zapraszamy do zwiedzenia naszych terenów parkowych oraz graniczących z naszym Ośrodkiem pięknych okolic leśnych, obfitujących latem w grzyby i jagody. Bliskość Dużego Jeziora Turawskiego oraz Parku Krajobrazowego „Bory Stobrawskie”, który stanowi jeden z największych scalonych kompleksów leśnych w Polsce, są okazją do wyjątkowych wędrówek oraz do obserwacji rzadkiej flory i fauny.

2. ARCHITEKTURA ORAZ ŚREDNIOWIECZNA STYLIZACJA:

Nasz Ośrodek został w części zaprojektowany i zbudowany w stylizacji pózno-średniowiecznej. Ze swojej strony staraliśmy się zachować charakter tej epoki w wyposażeniu części wnętrz.

Czy udało nam się to ? – to pytanie pozostawmy na razie bez odpowiedzi, oczekując reakcji naszych szanownych Gości. Jedno jest pewne: mamy jeszcze dużo do zrobienia. Właśnie w nawiązaniu do tych pięknych tradycji historycznych zaprojektowaliśmy nasz największy budynek w stylizacji pózno-średniowiecznego zamku z bogatym wyposażeniem wnętrz, również w historyczne i unikalne eksponaty.

W ramach tej wiodącej idei tematycznej organizujemy również wyjątkowe w naszym regionie pokazy i biesiady rycerskie.

Warto wspomnieć: wprowadziliśmy ciekawy program dla szkół propagujący wartości historyczne.

3. WYJĄTKOWE POŁOŻENIE OŚRODKA:

Jak już pisaliśmy powyżej, nasz Ośrodek położony jest na skraju miejscowości Dylaki, wśród bogatych we florę i faunę oraz pełnych dzikiej zwierzyny lasów „Parku Krajobrazowego Bory Stobrawskie”. Wychodząc lub wyjeżdżając od nas nie trzeba przechodzić przez drogę lub inne zabudowane tereny, aby znaleźć się na łonie leśnej i wodnej natury. Bezpośrednia bliskość (1 km) Dużego Jeziora Turawskiego oraz pozostałych Jezior Turawskich (4 km) stwarza możliwość korzystania z uroków akwenów oraz sportów wodnych. „Duże Jezioro Turawskie” o łącznej powierzchni: 24 km kwadratowych, cechuje się wyjątkowo przepięknym położeniem: otoczone jest w całości lasami sosnowymi, posiada piaszczyste plaże oraz grupy wydmowe. Jezioro jest też siedliskiem unikalnego ptactwa wodnego oraz najlepszym łowiskiem sandacza w Polsce. Większość terenów brzegowych od strony naszego Ośrodka to dziewicze i dzikie zakątki, gdzie rzadko można spotkać innych ludzi (www.turawa.com.plwww.wrotaopolszczyzny.pl). Graniczące bezpośrednio z naszym ośrodkiem przepiękne, urozmaicone trasy rowerowe jak i dziewicze lasy, łąki, dzikie plaże, mokradła i brody sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi w trakcie jazd konnych, na Quad’ach, na rowerach oraz podczas pieszych wędrówek.

4. MIKROKLIMAT:

Z uwagi na obecność potężnego i jednego z największych w naszym kraju scalonego kompleksu Borów Sosnowych, nasz Ośrodek leży w strefie specyficznego i leczniczego mikroklimatu.

Już dawno stwierdzono że Bory Sosnowe są typem środowiska oddziałującym leczniczo na choroby układu oddechowego. Substancje lotne, poza silnym działaniem dezynfekcyjnym, obniżają ciśnienie krwi i wpływają tonizująco na układ nerwowy ( patrz: Wikipedia – Bory Sosnowe).

Występujące w tym środowisku lecznicze Fitoaerozole, w tym duże nasycenie pozytywnym Ozonem, wpływają  korzystnie na ogólne samopoczucie oraz leczą nie tylko schorzenia oskrzeli, płuc, górnych dróg oddechowych, ale również choroby układu krążenia.

5. DOSKONAŁA KUCHNIA :

Miłośnicy dobrego jedzenia oraz świeżo smażonych ryb docenią z pewnością naszą kuchnię, która bazuje na tylko świeżych, i w większości własnych, produktach. Posiadamy 2 staw rybne, z jednego z nich odławiamy  Pstrągi  na potrzeby naszej kuchni. Serwujemy ryby tylko z własnego łowiska.  Pracują z nami kucharze najwyższej klasy co mogą poświadczyć setki zadowolonych Konsumentów naszej restauracji oraz otrzymane wyróżnienia i nagrody.

Oferujemy własne szynki oraz mięsa z własnych wędzarni oraz w dużej mierze własny chleb i pieczywo pieczone w piecu chlebowym opalanym drzewem.

Cechuje nas wysoka jakość wszystkich oferowanych usług hotelarsko-gastronomicznych.

6. TEREN OFF ROAD :

Posiadamy jedyny tego typu w Polsce własny tor „ off road” dla Quadów o łącznej długości ok. 2.5 km na powierzchni 2 ha, również nadający się do jazdy konnej lub do jazdy na rowerach górskich. Tor nadaje się poprzez ukształtowane wzniesienia i utrudnienia również do uprawiania aktywnego „joggingu”, „nordic walking” lub pokonywania go w ramach „toru przeszkód”.  Cały teren jest ogrodzony oraz oświetlony, dlatego możliwe jest korzystanie z toru również po zapadnięciu  zmroku i o każdej porze roku. Tor graniczy z urozmaiconymi trasami w terenie. Istnieje również możliwość opuszczenia toru w celu jazdy po dzikich plażach, mokradłach i brodach oraz  po wytyczonych drogach w lesie – tak na quadach, konno jak i pieszo.

7. INNE ATUTY:

  • Możemy zaprezentować bardzo bogatą i różnorodną ofertę dla grup, rodzin jak i klientów indywidualnych z nastawieniem na aktywność sportową i rekreację, taką jak: turnusy rodzinne, obozy młodzieżowe, wczasy tematyczne, inne.
  • Organizujemy profesjonalne imprezy grupowe dla firm, imprezy okolicznościowe, warsztaty, szkolenia,  seminaria, biesiady, pokazy rycerskie oraz inne eventy.
  • Mówimy biegle w następujących językach obcych: niemiecki, angielski, oraz komunikatywnie po rosyjsku.
  • Posiadamy wieloletnie doświadczenie jako organizatorzy imprez oraz „tour operatorzy”.

8. JURA PARK :

W bezpośrednim sąsiedztwie (10 km – w miejscowości Krasiejów) znajduje się również JuraPark.

Jest to unikalny w Polsce i w Europie teren odkryć szczątków kopalnych Dinozaurów i jednocześnie największy w Polsce Park Nauki i Rozrywki (www.juraparkkrasiejow.pl) z mnóstwem wyjątkowych atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

 

9. INNE ATRAKCJE w bezpośredniej OKOLICY:

  • „Najstarszy w Europie Most” – zabytkowy żelazny most wiszący na rzece Mała Panew w Ozimku. Wybudowany w 1827 roku jest najstarszym w Europie kontynentalnej żelaznym mostem wiszącym. Restaurowany w 2014 r. : 7 km;
  • „Stawy Poliwoda” – zespół łowisk i stawów rybnych (około 50 akwenów wodnych): 3 km;
  • „Promenada Turawska” – liczne ośrodki wypoczynkowe oraz dyskoteki przy Dużym Jeziorze Turawskim: 4 km;
  • Jeziora: „Średnie”, „Małe” w Turawie, „Srebrne” w Osowcu: (od 2-8 km);
  • „Spływy Kajakowe” na rzece Mała Panew: 7 km;
  • „Loty lekkim Samolotem” po okolicach: 7 km.

10. BLISKOŚĆ MIAST

Odległość do:

– Opola (Stolica Śląska Opolskiego, jedno z 3 najstarszych miast w Polsce, liczne zabytki, kościoły i pomniki kultury) : 25 km;

– Ozimka: 7 km;

– Turawy: 8 km;

– Promenady przy Jeziorze: 3 km.